Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Aktuálne zo sveta úrokov

Zbavte sa neaktívnej spoločnosti

13.01.2016  |  SEO Text

Podnikateľské prostredie na Slovensku nepatrí medzi tie najprajnejšie v Európe. Niet sa čomu čudovať, keď tu máme taký zázrak ako daňové licencie. Či je vaša spoločnosť neaktívna alebo v strate, vždy musíte platiť za daňovú licenciu – od 480 € do 960 €, záleží to na tom, či ste platcom DPH, alebo nie. Táto výška daňovej licencie je pre spoločnosti s obratom do 500-tisíc eur ročne. Máte neaktívnu spoločnosť a poplatky za daňovú licenciu vás už otravujú? Nastal čas na likvidáciu. 

Môže vám virtuálna kancelária znížiť náklady?

10.12.2015  |  SEO Text

Pri podnikaní môžete ušetriť na milión spôsobov. Napríklad si kúpite toner HP CF283 a budete tlačiť takmer donekonečna, budete optimalizovať svoje dane cez onshore spoločnosť alebo si jednoducho prenajmete virtuálnu kanceláriu.

Prečo je také zložité získať prechodný pobyt

10.12.2015  |  SEO Text

Migrácia za prácou je na dennom poriadku. Veľa mladých ľudí, ktorí dokončia školu, sú ochotní sa presťahovať zo svojho rodného mesta do Bratislavy, kde majú viac možností uplatniť sa a ako bonus získajú aj lepší plat a budú v centre diania – kultúrneho, spoločenského aj politického.

Kedy je správny čas na refinančnú pôžičku

10.12.2015  |  SEO Text

Na Slovensku stále niektorí ľudia považujú pôžičku za niečo, čo by malo ostať tajomstvom, pretože je predsa hanba požičiavať si peniaze. A je jedno, či ide o fyzické osoby, alebo tie právnické s registračným sídlom zapísaným v Obchodnom registri.

Efektivita v sklade je efektivitou v podnikaní

10.12.2015  |  SEO Text

Každý podnikateľ, ktorý potrebuje ku svojmu biznisu sklad, vie že jeho efektivita je nesmierne dôležitá. Prečo? Pretože ovplyvňuje logistiku, spokojnosť zákazníka, kvalitu skladovaného materiálu, ale aj lojalitu zamestnancov. Čo všetko musíte urobiť, aby váš sklad fungoval skutočne efektívne?

Kde nájdete inšpiráciu v podnikaní

10.12.2015  |  SEO Text

Inšpirovať sa a kopírovať je veľmi veľký rozdiel, ak nevidíte v týchto dvoch slovách a v samotných činnostiach odlišnosti, môže to mať pre vaše podnikanie fatálne následky.

Podnikateľ bez webovej stránky? Len zabíja svoj potenciál

10.12.2015  |  SEO Text

Najnovšie výskumy v Česku ukázali, že až tretina mikrofiriem nemá svoj webovú stránku. Aby ste mali lepšiu predstavu, čo sú to tie mikrofirmy, tak sú to spoločnosti, ktoré majú ročný obrat do 40 miliónov Kč. Takže žiadni trpaslíci.

Zakladáte spoločnosť? Ušetrite čas

10.12.2015  |  SEO Text

Zakladanie spoločnosti s ručením obmedzeným nie je také jednoduché ako v Estónsku, kde to všetko vybavíte za pár minút cez internet. Žiadne rady, žiadni nepríjemní úradníci, žiadne dva týždne. Jednoduché a efektné.

Aký je rozdiel medzi offshore a onshore spoločnosťou

10.12.2015  |  SEO Text

Dnes slovo optimalizácia používa takmer každý podnikateľ, ktorý má aktívnu firmu. Počas krízy bola optimalizácia nevyhnutná a dnes je nevyhnutná preto, aby sa maximalizovali zisky. Existuje mnoho spôsobov, ako znížiť náklady svojej firmy.

Kvôli čomu odchádzajú Slováci pracovať za hranice

10.12.2015  |  SEO Text

Práca v zahraničí láka stále viac a viac Slovákov. Len pre porovnanie, v roku 1997 bolo vo Veľkej Británii približne 2900 Slovákov a dnes? Dnes ich tu je viac ako 65-tisíc. To je však oproti Poliakom takmer zanedbateľné číslo, tých je na Ostrovoch okolo 700-tisíc.

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk Register mf.cz