Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Ako na úver bez ručiteľa alebo ručenia nehnuteľnosťou

ČSOB

Úver je pre mnohých ľudí cesta, ako sa dostať k novému autu, spoznávať svet na dovolenke, prerobiť byt alebo kúpiť novú nehnuteľnosť. Formy úveru sú rôzne. Pri niektorých typoch úverov veriteľ vyžaduje ručenie nehnuteľnosťou alebo treťou osobou. V tomto článku sa dozviete, ako získať úver bez ručiteľa alebo ručenia nehnuteľnosťou.

 
Reklama

Aké existuje riešenie?

Jednou z najjednoduchších možností je osvedčený „spotrebák“. Spotrebný úver dnes môžeme získať skoro v každej banke. Takýto úver vieme získať od drobnej sumy až po tisícky €. Limit má každá banka nastavený inak.
A práve spotrebný úver môžete získať bez ručenia nehnuteľnosťou. Ak nás zaujíma spotrebný úver, dôležité je vždy použiť kalkulačku na spotrebný úver. Pomôže nám odhadnúť výšku mesačnej splátky. Zároveň si vieme vyrátať, či nám pôžičku dovolí rodinný rozpočet. Spotrebný úver je možné i poistiť. Samozrejme, poistenie nás chráni voči neželaným situáciám ako úmrtie, invalidita či dokonca strata zamestnania.

money-926631_1280

Sú aj iné možnosti?

Riešením môžu byť aj bankové produkty ako kontokorentný úver alebo kreditná karta. Pri týchto typoch produktov vám banka umožní ísť “do mínusu”.  
Ani v tomto prípade nepotrebujete ručiteľa či ručenie nehnuteľnosťou, nakoľko možnosť získať úver je opäť viazaný na príjmy. Tieto úvery sú vhodné ako finančná rezerva v prípade, že potrebujete pokryť výdavky aj keď nemáte na účte dostatok prostriedkov.

Zhrnutie

Možností na získanie úveru bez ručiteľa máme viac. Úver bez ručiteľa alebo ručenia nehnuteľnosťou môžeme získať vďaka spotrebnému úveru. Je flexibilný, vieme sa vďaka nemu dostať k sume až 30 000 € a nastaviť si priaznivý splátkový kalendár. Pri potrebe finančnej rezervy sú vhodné povolené prečerpanie účtu či kreditná karta.

 
 
Sdílení a tisk
   
 

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk Register mf.cz