Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Prehľad hypotekárnych úverov a ich úrokov

Uroky.sk

Nie je hypotéka ako hypotéka. Na jednej môžete preplatiť viac, ako na druhej či tretej.

 
Reklama

A keď sa zamyslíte, tak hypotéka sa berie na dlhšie časové obdobie, zhruba na 25 až 30 rokov (v závislosti od konkrétnej banky). Práve preto je veľmi dôležité zamerať sa na výber výhodného hypotekárneho úveru na bývanie (hypotéky).

Pred samotným podpísaním zmluvy je veľmi dôležité, aby ste sa dôkladne informovali o podmienkach, ktoré ponúkajú aj v iných bankách a nie len v tej vašej. 

Financovanie vlastného bývania

Každý človek si chce zaobstarať svoje vlastné bývanie. Často sú však problémom peniaze, ktoré chýbajú na jeho zaplatenie. Správnym riešením je čerpanie hypotéky z banky.

Banky poskytujú rôzne druhy hypotekárnych úverov – buď na konkrétny účel alebo i tie bezúčelové. Každá banka však má aj svoje podmienky a teda sa navzájom od iných bánk líšia – čím je jedna výhodnejšia od druhej.

Ak sa ale nevyznáte vo svete hypoték, v takom prípade je veľmi ťažké zhodnotiť, ktorá hypotéka je ideálna a najmä výhodná práve pre vás. Mnoho ľudí si myslí, že ak má hypotéka výhodný úrok, tak vtedy sa ju oplatí čerpať. Treba sa však zamerať aj na ďalšie premenné, respektíve na ďalšie podmienky. Napríklad veľmi dôležitá je aj fixácia úrokovej sadzby či výška poplatku za vybavenie hypotéky. Pre niekoho je rozhodujúcim faktorom výška mesačnej splátky. Pre každého človeka je dôležité niečo iné, preto nemožno povedať, že jedna konkrétna hypotéka je výhodná pre každého.

Prehľad všetkých hypotekárnych úverov na Slovensku

Ak ste rozhodnutí si zaobstarať svoje vlastné bývanie a chýbajú vám peniaze, v takom prípade vám pomôže porovnanie všetkých hypotekárnych úverov na Slovensku. V tabuľkách nájdete všetky banky vrátane vub.sk.

Pre aktuálne úrokové sadzby si prezrite porovnanie hypoték, ktoré je pravidelne aktualizované.

Je dobré sa zamerať nielen na ponúkané úrokové sadzby, ale treba si všímať aj to, aká je výška preplatenej sumy. Taktiež je dobré si všímať i poplatky za poskytnutie. Tak či ona, určite si všímajte všetky informácie a prepočítajte si, či sa vám daná hypotéka oplatí. Práve týmto spôsobom môžete výrazne ušetriť.

Veľkou výhodou je, že nemusíte nikam chodiť. Vďaka tomuto porovnaniu si viete z pohodlia domova  porovnať podmienky v jednotlivých bankách na Slovensku, ktoré poskytujú hypotekárne úvery.

Hypotekárna kalkulačka

Veľmi dobrým pomocníkom pri výbere výhodnej hypotéky je hypotekárna kalkulačka, ktorá sa nachádza na mnohých internetových stránkach. Prevažne ich nájdete na stránkach, kde sa porovnávajú úvery a pôžičky. Vďaka tejto kalkulačne sa budete vedieť zorientovať a hlavne si ich budete vedieť porovnať vo všetkých bankách zároveň. Vďaka hypotekárnej kalkulačke dokážete nájsť najlepšiu hypotéku v aktuálnom roku.

Dokonca je skvelým nástrojom na to, aby ste zistili, či existujú možnosti lepšej hypotéky - v prípade, ak už máte nejaký úver prípadne hypotéku. 

 
 
Sdílení a tisk
   
 

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk Register mf.cz