Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Aktuálne zo sveta úrokov

Ako investovať – rady pre začínajúcich investorov

17.07.2020  |  Uroky.sk

Svet investícií je nepochybne atraktívny, no môže byť aj veľmi nebezpečný; najmä pre nováčika, ktorý ešte neprenikol do nuáns a spletitých burzových vzťahov.

Prehľad hypotekárnych úverov a ich úrokov

30.08.2019  |  Uroky.sk

Nie je hypotéka ako hypotéka. Na jednej môžete preplatiť viac, ako na druhej či tretej.

Ako na úver bez ručiteľa alebo ručenia nehnuteľnosťou

12.07.2017  |  ČSOB

Úver je pre mnohých ľudí cesta, ako sa dostať k novému autu, spoznávať svet na dovolenke, prerobiť byt alebo kúpiť novú nehnuteľnosť. Formy úveru sú rôzne. Pri niektorých typoch úverov veriteľ vyžaduje ručenie nehnuteľnosťou alebo treťou osobou. V tomto článku sa dozviete, ako získať úver bez ručiteľa alebo ručenia nehnuteľnosťou.

Chcete znížiť splátky úveru? Refinancujte

28.04.2017  |  ČSOB

Určite poznáte vo vašom okolí človeka, ktorý má z nejakého dôvodu úver. Či už spotrebný, stavebný alebo hypotekárny. Niekedy sa stane, že úver a jeho podmienky sa rapídne zmenili voči situácii na trhu. Alebo sa zmenila situácia v našom rozpočte.

Zbavte sa neaktívnej spoločnosti

13.01.2016  |  SEO Text

Podnikateľské prostredie na Slovensku nepatrí medzi tie najprajnejšie v Európe. Niet sa čomu čudovať, keď tu máme taký zázrak ako daňové licencie. Či je vaša spoločnosť neaktívna alebo v strate, vždy musíte platiť za daňovú licenciu – od 480 € do 960 €, záleží to na tom, či ste platcom DPH, alebo nie. Táto výška daňovej licencie je pre spoločnosti s obratom do 500-tisíc eur ročne. Máte neaktívnu spoločnosť a poplatky za daňovú licenciu vás už otravujú? Nastal čas na likvidáciu. 

Môže vám virtuálna kancelária znížiť náklady?

10.12.2015  |  SEO Text

Pri podnikaní môžete ušetriť na milión spôsobov. Napríklad si kúpite toner HP CF283 a budete tlačiť takmer donekonečna, budete optimalizovať svoje dane cez onshore spoločnosť alebo si jednoducho prenajmete virtuálnu kanceláriu.

Prečo je také zložité získať prechodný pobyt

10.12.2015  |  SEO Text

Migrácia za prácou je na dennom poriadku. Veľa mladých ľudí, ktorí dokončia školu, sú ochotní sa presťahovať zo svojho rodného mesta do Bratislavy, kde majú viac možností uplatniť sa a ako bonus získajú aj lepší plat a budú v centre diania – kultúrneho, spoločenského aj politického.

Kedy je správny čas na refinančnú pôžičku

10.12.2015  |  SEO Text

Na Slovensku stále niektorí ľudia považujú pôžičku za niečo, čo by malo ostať tajomstvom, pretože je predsa hanba požičiavať si peniaze. A je jedno, či ide o fyzické osoby, alebo tie právnické s registračným sídlom zapísaným v Obchodnom registri.

Efektivita v sklade je efektivitou v podnikaní

10.12.2015  |  SEO Text

Každý podnikateľ, ktorý potrebuje ku svojmu biznisu sklad, vie že jeho efektivita je nesmierne dôležitá. Prečo? Pretože ovplyvňuje logistiku, spokojnosť zákazníka, kvalitu skladovaného materiálu, ale aj lojalitu zamestnancov. Čo všetko musíte urobiť, aby váš sklad fungoval skutočne efektívne?

Kde nájdete inšpiráciu v podnikaní

10.12.2015  |  SEO Text

Inšpirovať sa a kopírovať je veľmi veľký rozdiel, ak nevidíte v týchto dvoch slovách a v samotných činnostiach odlišnosti, môže to mať pre vaše podnikanie fatálne následky.

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk Register mf.cz