Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Kde nájdete inšpiráciu v podnikaní

SEO Text

Inšpirovať sa a kopírovať je veľmi veľký rozdiel, ak nevidíte v týchto dvoch slovách a v samotných činnostiach odlišnosti, môže to mať pre vaše podnikanie fatálne následky.

 
Reklama

Pretože najväčšie šance na úspech máte vtedy, keď sa odlíšite od všetkých ostatných. Keď ich budete kopírovať, splyniete s davom a stanete sa nudným. Kde nájdete tú najlepšiu inšpiráciu? Sú to sociálne siete, blogy a inšpiratívne knihy. Poďme to však rozmeniť na drobné.

Knihy o marketingu

Obrovská kopa marketérov je ochotná podeliť sa s vami o svoje know-how naozaj za pár eur, pretože to, čo získate keď si kúpite špičkové knihy o marketingu, má nevyčísliteľnú hodnotu. Nie sú to žiadne prázdne floskuly, žiadne motivačné balasty či ničnehovoriace definície. Sú to rady od ľudí z praxe, ktorí patria vo svojom odbore medzi špičku. Chcete pochopiť čo najlepšie, ako uspieť na trhu? Musíte porozumieť PR, tvorbe svojej vlastnej značky, vzťahu so zákazníkom a reklame. Aké knihy by ste nemali vynechať? David Ogilvy – O reklame, Dan Ariely – Jak drahé je zdarma, Seth Godin – Fialová Krava či Robert Cialdini – Vliv.

Hľadajte blogy

Potrebujete prísun k čerstvým informáciám. Niektoré knihy sú také nadčasové, že sú aktuálne aj po viac ako dvadsiatich rokoch, iné sú neaktuálne ešte skôr, ako ich preložia do slovenčiny či češtiny. Preto hľadajte informácie na osobných blogoch týchto ľudí alebo si kupujte anglickú odbornú literatúru, ktorá je predsa len čerstvejšia ako tá preložená. Každý z týchto vyššie spomenutých mien ma svoj blog, kde sa s vami podelí o to najaktuálnejšie zo svojich postrehov. Skúste aj blog špičkového odborníka Chrisa Andersona.

Sledujte sociálne médiá

A nielen Facebook či Twitter, ale aj Youtube. Ten je obrovskou studnicou skvelých prednášok, za ktoré by ste museli zaplatiť stovky eur, keby ste sa na nich chceli zúčastniť. A tu? Tu ich máte zadarmo. Vysokú úroveň si držia prednášky z podujatia TED, ale aj rôzne slovenské a české marketingové festivaly a podujatia, kde dostanete zadarmo skvelé rady. Skúste sa zamerať na mená ako Otto Bohuš či Karel Mindless Novotný.

 
 
Sdílení a tisk
   
 

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk Register mf.cz