Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Efektivita v sklade je efektivitou v podnikaní

SEO Text

Každý podnikateľ, ktorý potrebuje ku svojmu biznisu sklad, vie že jeho efektivita je nesmierne dôležitá. Prečo? Pretože ovplyvňuje logistiku, spokojnosť zákazníka, kvalitu skladovaného materiálu, ale aj lojalitu zamestnancov. Čo všetko musíte urobiť, aby váš sklad fungoval skutočne efektívne?

 
Reklama

Základom sú tri piliere – dobrá organizácia, dostatok techniky v dobrom technickom stave a spokojní zamestnanci.

Organizácia v sklade

Poriadok a skvelá organizácia v sklade sú alfou a omegou jeho efektívnosti. Nesmie sa stať, že skladník zmätene pobehuje pomedzi tovar a nevie nájsť to a to len preto, že sa to povaľuje na mieste, kde to nepatrí. Tento problém vyriešia skladové regály, vďaka ktorým úroveň organizácie v sklade dosiahne novú úroveň. Okrem toho porastie aj efektivita využitia skladovacieho priestoru, pretože moderné skladové regály môžu byť vysoké aj niekoľko desiatok metrov. Samozrejme, tie nie sú vhodné pre sklady menších a stredných podnikateľov.

Manipulačná technika v dobrom stave

Nezáleží na tom, či používať vysokozdvižné, nízkozdvižné alebo paletové vozíky. Vaša manipulačná technika musí byť vždy v dobrom stave a musíte jej mať dostatok. Preto je dôležité pravidelne kontrolovať najviac namáhané častí techniky ako pneumatiky, ložiská, reťaze či hydraulické hadice. Rozumným riešením je mať v zálohe pripravené náhradné stroje, ktoré sú pripravené na použitie v prípade poruchy.

Spokojní zamestnanci

Zamestnanci tvoria srdce každého podniku, bez nich by podnik nefungoval. Preto urobte vždy maximum preto, aby boli spokojní. Vytvorte im kútik, kde si budú môcť oddýchnuť, kvalitné osvetlenie v ponurom sklade je samozrejmosť, funkčné pracovné odevy, zamestnanecké benefity a teambuildingové akcie tiež zvýšia ich spokojnosť. Keď spojíte tieto všetky tri oblasti, prejaví sa to aj na zvýšenej efektivite.

 
 
Sdílení a tisk
   
 

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk Register mf.cz