Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Kedy je správny čas na refinančnú pôžičku

SEO Text

Na Slovensku stále niektorí ľudia považujú pôžičku za niečo, čo by malo ostať tajomstvom, pretože je predsa hanba požičiavať si peniaze. A je jedno, či ide o fyzické osoby, alebo tie právnické s registračným sídlom zapísaným v Obchodnom registri.

 
Reklama

Je potrebné si však uvedomiť, že pôžička je úplne prirodzený spôsob získania peňazí. Alebo by ste si radšej 20 rokov odkladali peniaze do ponožky, aby ste mohli zrekonštruovať kúpeľňu, ktorá už generálnu opravu potrebuje už dnes? Pôžička je úplne prirodzená. Peniaze si požičiavajú aj tí najúspešnejší biznismeni, keď chcú rozšíriť svoj miliardový biznis. Dôležité je zobrať si pôžičku s rozumom. Na čo by ste mali myslieť?

Pôžička áno, ale iba s rozumom

Pri požičiavaní si peňazí je dôležitá sebadisciplína. Nikdy si nepožičiavajte viac, ako potrebujete. Jasné, na začiatku sa vám to môže zdať ako dobrý nápad, keď si požičiate viac, ale pri splácaní veľmi rýchlo prídete na to, že až taký super nápad to nebol. Pri nastavení splátok a dĺžky splácania sa nemôžete podceniť a zároveň ani preceniť. Každý chce mať pôžičku čo najrýchlejšie splatenú, no nemôžete si nastaviť výšku splátok takú, ktorá výrazne naruší váš rodinný rozpočet. A naopak, nízke splátky sú zlým variantom, pretože sa vám pôžička predraží. Splácate viacero pôžičiek? Možno je čas na konsolidáciu. Ako zistíte, že je správny čas refinancovať?

Refinancovanie pôžičky

Čas na konsolidáciu pôžičiek nastal vtedy, keď máte viac úverov a strácate prehľad vo svojich splátkach alebo vtedy, keď je splátka na vašom úvere príliš vysoká. Prípadne ešte aj vtedy, keď splácate jednu pôžičku, no potrebujete si požičať ďalšie peniaze. Vtedy je pre vás odpoveďou refinančná pôžička, ktorá vám pomôže upratať si neporiadok v pôžičkách. To znamená, že budete splácať iba jednu pôžičku, ktorej úroky budú nižšie ako zo všetkých pôžičiek dokopy a budete mať oveľa lepší prehľad vo svojich financiách.

 
 
Sdílení a tisk
   
 

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk Register mf.cz