Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Zbavte sa neaktívnej spoločnosti

SEO Text

Podnikateľské prostredie na Slovensku nepatrí medzi tie najprajnejšie v Európe. Niet sa čomu čudovať, keď tu máme taký zázrak ako daňové licencie. Či je vaša spoločnosť neaktívna alebo v strate, vždy musíte platiť za daňovú licenciu – od 480 € do 960 €, záleží to na tom, či ste platcom DPH, alebo nie. Táto výška daňovej licencie je pre spoločnosti s obratom do 500-tisíc eur ročne. Máte neaktívnu spoločnosť a poplatky za daňovú licenciu vás už otravujú? Nastal čas na likvidáciu. 

 
Reklama

Vymažte spoločnosť z obchodného registra

Výmaz spoločnosti z o.r. môžete urobiť dvomi spôsobmi – likvidáciou alebo bez nej. Medzi podnikateľmi je obľúbenejšie vymazanie z ORSR bez likvidácie. Prečo? Pretože to netrvá tak dlho, ide vlastne o zlúčenie vašej spoločnosti s inou firmou, pričom nezanikajú žiadne jej pohľadávky ani záväzky, iba vystupuje pod hlavičkou inej firmy. Je to oveľa rýchlejšie, ako by ste spoločnosť mali likvidovať, čo trvá približne polroka a aj to v prípade, že ide všetko hladko. 

Likvidácia spoločnosti 

Likvidácia spoločnosti je časovo náročný proces a čo je na tom najhoršie, je veľmi zdĺhavý. Stáva sa pomerne často, že sa celý tento proces pretiahne aj na 12 mesiacov. Chcete sa tomuto vyhnúť, no firmu chcete aj tak zlikvidovať? Využite firmy externej firmy, ktorá sa na túto neľahkú misiu podujme za vás. Vy si iba objednáte služby, rozdáte pár autogramov a svoj čas môžete využiť oveľa efektívnejšie. 

Kto vám pomôže?

Chcete nechať zlikvidovanie firmy na niekoho, kto sa v tejto oblasti pohybuje ako tiger v džungli? Navštívte stránku ZbavSaFirmy.sk a využite služby. Tu vás veľmi radi odbremenia od komplikovaného procesu likvidácie. Je však veľmi dobré si uvedomiť jednu vec – likvidácia firmy neznamená koniec vašich podnikateľských ambícií. Vždy sa poučte z chýb, ktoré vás doviedli do tohto štádia a skúste to znova. Ani netušíte, koľko miliardárov skrachovalo. A to neraz. 

 
 
Sdílení a tisk
   
 

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk Register mf.cz